22 листопада - День пам’яті жертв голодомору. Україна та світ вшановує річницю Голодомору-геноциду 1932-1933 р.р. Як сталося, що без стихій, без засухи, без іноземного нашестя таке могло статися на нашій хліборобній Україні, яка ще недавно була житницею Європи?
1933-й рік. Найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю найродючішої та найблагороднішої країни. Тривалий час 1933-й рік називали одним із найсприятливіших у радянській історії. А навесні цього ж року в Україні помирало 25 тисяч людей щодня, 1000 — щогодини, 17 — щохвилини. Усього жертвами голоду за неповними даними стало від 7 до 10 млн осіб, із них 3 мільйони — діти.
21 листопада 2014 року в навчальному закладі відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-33 років: класними керівниками проведено години історичної пам’яті, на яких вшанували пам’ять загиблих під час подій 1932-33 років хвилиною мовчання; для учнів початкової школи була організована екскурсія до шкільного краєзнавчого музею; у шкільній бібліотеці створено тематичну виставку літератури «Скорботна свічка пам’яті святої»; старшокласники переглянули документальний фільм «Час темряви».
Члени учнівського самоврядування «КАЗКА» провели агіт-кампанію щодо залучення учнів та педагогів до Всеукраїнської акції «Запали свічку в кожному вікні», а також взяли участь у заходах біля Пам’ятного хреста жертвам Голодомору, що розташований на сільському кладовищі.
|